wróć do bloga WRÓĆ DO REALIZACJI
11.09.2018

Bentley Bentayga - korekta lakieru + powłoka ceramiczna Fireball DoDo

Bentley Bentayga w czarnym niemetalicznym lakierze (tzw. czarny uni) przyjechał do nas praktycznie prosto z salonu. Niestety status nowy nie oznaczał idealny, a ten egzemplarz był tego idealnym przykładem. Piękno tego czarnego jak smoła lakieru, który niczego nie wybacza przyćmiewała cała masa hologramów, czyli śladów po nieudolnym polerowaniu. Kto tak nabroił, tego nie wiemy dokładnie, ale śledztwo doprowadziło nas do etapu fabryka-salon;)


Zadanie było następujące: zniwelować maszynowo hologramy i zarysowania + osiągnąć maksymalny połysk lakieru i finalnie zabezpieczyć jak najlepiej lakier powłoką ceramiczną. Po korekcie lakieru ujawnił nam się nieskazitelny czarny lakier. Tutaj naprawdę trzeba pochwalić Bentleya za jakość. Czerń jest czarna (co nie jest tak oczywiste), a bezbarwny krystalicznie przejrzysty . Tak prawidłowo przygotowany lakier należało zabezpieczyć. Wybór ochrony mógł być tylko jeden: Fireball DokDo. Topowa powłoka koreańskiego producenta*. DokDo to ultra twarda i jednocześnie niesamowicie połyskliwa ochrona lakieru. Dzięki najlepszym jakościowo składnikom bardzo minimalizuje powstawanie mikrorys i jednocześnie podkręca połysk lakieru do absurdalnego poziomu. Dodatkowo aby lakier był łatwy w myciu, posiadał efekt samooczyszczania i zmniejszonego przywierania brudu zakończyliśmy go idealnie klarowną, dodatkową soczystą i strickte hydrofobową powłoką Fireball Typhoon.

 

Nie poprzestaliśmy na lakierze, również środek auta został kompleksowo zabezpieczony. Skórzana tapicerka** zostało pokryte bezpieczna oddychającą powłoką ceramiczną. Dzięki temu kremowe, miękkie i pięknie pachnące skóry będą mniej się brudzić, będzie łatwiej wyczyścić ewentualne cięższe zabrudzenia i w znacznym stopniu przesuniemy jej ewentualnie zużycie. A mowa tu o skórze naprawdę najwyższej światowej jakości, która znalazła się dosłownie wszędzie – plastiku tu praktycznie nie znajdziecie. Pokryliśmy nie tylko fotele, ale również progi, słupki, podsufitówkę i wiele drobnych elementów obitych skórą.

Tak zabezpieczone auto to maksymalny poziom przy użyciu ceramiki***. Utrzyma swój połysk przez wiele lat i będzie cieszyć oko właściciela nie tylko po gruntownym myciu i kosmetyce.


*Fireball jest jednym z nielicznych firm które produkują powłoki ceramiczne dla siebie. W tej chwili otwierana jest druga większa fabryki która jest wręcz doskonałą manufakturą zaawansowanej chemii. Dzięki własnej produkcji jest pewność, że produkt który finalnie znajdzie się na Twoim aucie spełni pokładane w nim założenia.


**Do stworzenia tego unikatowego wnętrza zaangażowanych było 25 rzemieślników. Przy odbiorze auta jeden z nich przyjechał, był opisać ten proces. Pełna lista osób odpowiedzialnych została przekazana do rąk właściciela.


***Bentley być może wróci do nas na zabezpieczenie niektórych elementów folią LLumar, ze względu na ograniczony czas przy tej wizycie nie było to możliwe.


Pełna lista prac przy aucie:
✔ Prewash całego auta w postaci aktywnej piany & bezpieczne mycie
✔ Usunięcie nalotów od warunków atmosferycznych
✔ Korekta lakieru (usunęcie hologramów i zarysowań + wyprowadzenie możliwie najwyższego połysku Rupes)
✔ Bezdotykowe osuszanie auta filtrowanym powietrzem Metro Vac Master Blaster 8HP
✔ Zabezpieczenie lakieru dwoma warstwami powłoki ceramicznej Fireball DokDo + Fireball Typhoon / wygrzana promieniami IR
✔ Zabezpieczenie skór oddychającą powłoką ceramiczną
✔ Zabezpieczenie felg oraz końcówek wydechu powłoką ceramiczno-teflonową Fireball Talon / wygrzana promieniami IR
✔ Zabezpieczenie szyb powłoką hydrofobową
✔ Zabezpieczenie nadkoli autorską mieszanką hydrofobową
✔ Detailing komory silnika i nadkoli
✔ Przygotowanie wnętrza do odbioru
✔ Uzupełnienie płynu do spryskiwaczy i sprawdzenie ciśnienia w oponach

DANE

KONTAKTOWE